Aanmelden Nieuwsbrief Verzekeringen Greep uit mijn reiservaringen
Wanneer u reisplannen heeft, spreekt u natuurlijk het liefst met iemand die er zelf is geweest. The Travel Club Hof van Twente vindt dat heel logisch. Daarom investeer ik veel in inspectiereizen en trainingen. Heeft u specifieke vragen of wilt u gewoon eens sparren over de diverse reis en verblijf mogelijkheden, neem dan vrijblijvend contact op per e-mail irma@thetravelclub.nl of telefonisch 06-52157817. Ik ben u graag van dienst.
Seychellen: paradijselijke pracht.
‘’Midden in de Indische Oceaan, ten oosten van Kenia, ligt een verborgen paradijs. Een groep van 115 eilanden die zich over duizend kilometer uitstrekt van de evenaar tot Madagascar, en nog nauwelijks bekend is bij vakantiegangers’’.
Gelukkig maar, want zoveel moois moet met zorg worden beschermd: er zijn met tropisch bos begroeide berghellingen, ontelbare witte zandstranden en baaien afgeschermd door granietblokken. De piepkleine koraaleilanden hebben een schitterende onderwaterwereld met kristalhelder zeewater vol gekeurde vissen en koralen.
We vliegen met de Emirates vanaf Dusseldorf via Dubai naar in 10 uur naar Mahe. Van een zonnig en lenteachtig Nederland belanden we in een druilerig en grijs Mahé, want het regent hier pijpenstelen. Gelukkig is de temperatuur, zo'n 27 graden, goed.
De Seychellen liggen ten noorden van Madagaskar in de Indische Oceaan, ongeveer 1600 km ten oosten van het Afrikaanse continent en bestaan uit circa 115 eilanden. De Seychellen eilanden liggen over een oppervlakte van ongeveer 400.000 km2 verspreid over de Indische Oceaan. Nog geen derde van de Seychellen eilanden is bewoond. Negentig procent van de 80.000 inwoners woont op het hoofdeiland Mahé. De 73 eilanden aan de buitenkant van de archipel bestaan uit koraal. De koraaleilanden steken niet meer dan drie meter boven de zeespiegel uit en zijn begroeid met casuarinabomen en kokospalmen. De 42 eilanden aan de binnenkant van de archipel bestaan uit graniet, wat uniek in de wereld is. De granieten eilanden zijn bergachtig en begroeid met ondoordringbaar oerwoud. De hoogste top ligt op Mahé. Het is de Morne Seychellois (905 m). Mahé is 27 kilometer lang en tussen de 3 en 8 kilometer breed. De hoofdstad, Victoria, ligt ook op dit eiland.
Op het vliegveld van Mahé wacht ons een vliegtuigje die ons naar Praslin brengt. Het weer klaart iets op, maar de wolken blijven hardnekkig tussen de bergen hangen hierdoor helaas geen zicht.
Praslin is het op één na grootste eiland van de Seychellen en ligt op ongeveer 15 minuten vliegen van Mahé. Ook als vakantiedoel komt dit eiland op de tweede plaats. Het is ongeveer 12 kilometer lang en 5 kilometer breed. Onder de diverse heuvels die over het hele eiland verdeeld zijn, domineert de sprookjesachtige Valléé de Mai, een uniek en prachtig natuurpark – land van herkomst van de veelbeschreven coco de mer. De Valée de Mai is een door UNESCO beschermd gebied, dat zo'n 6 km2 groot is. In deze vallei zie je dertig meter hoge palmen met enorme bladeren. De kokosnoten zijn ook enorm groot. Als de dubbelwandige bast wordt verwijderd, wordt een noot met onmiskenbare vrouwelijke vormen zichtbaar. Je zou er zowel heupen als een achterwerk in kunnen zien. De zeelieden die de vrucht voor het eerst drijvend in de Indische Oceaan tegenkwamen, vonden dat deze een treffende gelijkenis had met het achterwerk van een vrouw. De vrucht heeft zes tot zeven jaar nodig om te rijpen. De coco de mer is een palm die van nature uitsluitend voorkomt op de eilanden Praslin en Curieuse. Wij verblijven 5 nachten op Praslin en steken per catamaran La Digue. De boottocht naar La Digue, naar verluid het mooiste eiland van de wereld, duurt een kwartier.
Het zonnetje schijnt venijnig en we zien twee manta’s uit het water springen. La Digue is het op twee na grootste bewoonde eiland van de Seychellen. De oppervlakte van La Dique is zo'n 10 km². La Digue ligt 6 kilometer van het eiland Praslin en ongeveer 43 kilometer van Mahé. Een wandeling langs het strand leidt langs paradoxale taferelen. La Digue stond al jaren op ons verlanglijstje (door de foto en beschrijving in het boek 'World Food Café'). De charme van het eiland is vooral gelegen in de dingen die het niet heeft: geen auto's, geen criminaliteit en geen uitgaansgelegenheden. De Seychellen hebben paradijselijke stranden en een oogverblindend mooie natuur. Het leven hier gaat zo zijn gangetje. Er is maar een handjevol auto’s en wij doen de komende dagen alles per fiets en/of ossenkar. Het absolute hoogtepunt van La Digue is Anse Source d'Argent, werelds mooiste en meest gefotografeerde strand. Hier is ook een van de 'Emanuelle' films opgenomen. Het is hier ongelofelijk fotogeniek en we raken niet uit gefotografeerd. Witte koraalzandstranden, palmbomen en vreemd uitgesleten granietrotsen. Overdag een bijzonder gezellig eiland omdat iedereen fietst en alles klein en overzichtelijk is. De stranden zijn niet te omschrijven zo mooi. Je kan ook per fiets elke dag een ander strandje pakken. 's Avonds is er ronduit niets te beleven, er zijn een paar restaurants maar verder geen barretjes/vertier. Twee tot drie nachten is voldoende. Wij steken per catamaran over naar Mahe waar we de laatste 5 dagen doorbrengen.
Het ongeveer 25 kilometer lange en acht kilometer brede eiland Mahe heeft tropische bossen en romantische baaien met de voor de Seychellen typerende granietrotsen. Bezoek de markt in hoofdstad Victoria of een theeplantage in de bergen. Ontdek de vissersdorpjes, de ateliers van lokale kunstenaars en zwem in de mooiste baaien van het eiland.
Mahé is het hoofdeiland van de Seychellen, de eilandengroep voor de Afrikaanse oostkust. Het is een eiland om te duiken én om mensen te ontmoeten in de verder vrijwel onbewoonde archipel. Mahé is het drukste eiland van de Seychellen door zijn relatief goede bereikbaarheid. Dit betekent jammer genoeg dat de meeste stranden een stuk drukker zijn dan die op de andere eilanden, zoals La Digue en Praslin. Gelukkig is het aantal stranden op Mahé enorm en kun je op het eiland een auto huren om daarmee op zoek te gaan naar de rustige plekjes verstopt achter het groen van de bossen. En als je die eenmaal hebt gevonden, zul je beamen dat de oude bijnaam van Mahé, ‘het eiland van de overvloed’, helemaal niet slecht is gekozen. Alweer een bestemming die ons hart heeft gestolen, we komen zeker nog eens terug.