Irma Goossen

Reisadviseur uit Markelo

06-52157817

Wanneer u reisplannen heeft, spreekt u natuurlijk het liefst met iemand die er zelf is geweest. The Travel Club Hof van Twente vindt dat heel logisch. Daarom investeer ik veel in inspectiereizen en trainingen. Heeft u specifieke vragen of wilt u gewoon eens sparren over de diverse reis en verblijf mogelijkheden, neem dan vrijblijvend contact op per e-mail irma@thetravelclub.nl  of telefonisch 06-52157817. Ik ben u graag van dienst.

KENIA: EEN MAGISCHE LEGENDE 

Op 14 oktober 2009 vertrekken we per KLM vanaf Schiphol, we vliegen naar Nairobi, de vlucht is rechtsstreeks en duurt 7,5 uur. We overnachten de eerste nacht in Nairobi en worden de volgende morgen al bij tijd opgehaald. De reis gaat dan echt beginnen.

Met prive chauffeur en een gids rijden we vanuit Nairobi naar Lake Nakuru, de afstand bedraagt zo´n 160 kilometer maar de rit duurt al met al zo´n 3 uur. We maken dan wel de nodige stops onderweg want er is genoeg te zien waaronder de spectaculaire Great Rift Valley. (De Great Rift Valley vindt zijn oorsprong in Turkije en loopt via de Dode Zee en de Rode Zee naar Ethiopië waar het zich splitst in een oostelijk en een westelijk gedeelte. Het oostelijke gedeelte komt via Kenia Tanzania binnen. De totale lengte van het Great Rift Valley bedraagt ruim 9.700 kilometer! De Rift Valley drukt duidelijk zijn stempel op het landschap en klimaat van Kenia en Tanzania.

Wij verblijven in het park Lake Nakuru zelf in de prachtige Lake Nakuru Lodge. Voor de lunch maken we in het park al direct een gamedrive, we zien zoveel dat de indrukken groot zijn. bij Na de lunch is er gelegenheid om te relaxen aan het zwembad. Om 1600 uur vertrekken we voor de namiddag game drive, geweldig hoeveel beesten we deze morgen en middag al hebben kunnen spotten. Afgezien van de leeuw is de hele Big 5 al voorbij gekomen. Zeer bijzonder als we onze gids beluisteren.

Na een uitstekend ontbijt vertrekken we alweer vroeg uit de lodge. We maken nog een ochtend game drive en zullen dan direct onze route vervolgend naar Masai Mara National Reserve. De rij afstand is 230km maar gezien de conditie van de weg gaan we hier zeker 5 uur over rijden. Al snel blijkt dat de route naar de Masai Mara al een belevenis op zichzelf is. Het Masai Mara National Reserve is een van de bekendste en meest bezochte parken in Kenia.  Het park staat bekend om de grote aantallen wild en het trotse Masai volk. Masai Mara ligt aan de grens met Tanzania en tesamen met het daar gelegen Serengeti National Park vormt het één ecosysteem voor de rondtrekkende kudden.

Rond lunchtijd komen we aan in onze lodge. We verblijven 2 nachten in de Masai Mara Sopa Lodge gelegen in het park zelf. Het verblijven in de parken zelf is absoluut een meerwaarde voor de reis. Het is ook mogelijk om buiten de parken te verblijven, dit is goedkoper maar veel minder aantrekkelijk. Na de lunch is er wederom tijd op te relaxen aan het zwembad. Aan het einde van de middag maken we onze eerste gamedrive door Masai Mara National Reserve. Wat we allemaal zien is adembenemend mooi. Ook de vele leeuwen ontbreken hier niet. Een geweldige ervaring! Zeer voldaan keren we terug naar de lodge waar we versteld staan over het uitgebreide diner, ´s avonds bij de haard en een wijntje laten we alles nog eens de revue passeren.

Na een stevig ontbijt gaan we de hele dag gamedriven. We rijden richting Tanzania (Serengeti National Park). We gebruiken ´s middags in de bush een picknick lunch. Waren we gisteren al overdonderd door het geweldige natuurschoon, vandaag doen we daar nog eens een flinke schep bij boven op.

Wat we allemaal zien is niet in woorden samen te vatten, wat een belevenissen. Van twee cheetahs die samen een impala verscheuren en opeten tot een leeuw die met een zebra aan het stoeien is en vervolgens maaltijd van de dag wordt. Heel indrukwekkend. Weer terug in de lodge wacht er alweer een zeer uitgebreid diner op ons. Voor wie nog niet genoeg gezien heeft vlakbij de lodge worden er om 2200 uur hyena´s gevoerd waar je een kijkje kan nemen. 

Na een kopje thee of koffie en klein sandwichje rijden we precies om 0600 uur de lodge uit voor een vroege morgen gamedrive. Drie uur lang is het genieten geblazen. In de vroege morgen zijn er zoveel andere dingen te zien dan overdag en in de namiddag. Om 0900 uur zijn we weer in de lodge we ontbijten nu wat uitgebreider en vertrekken om 1000 uur. We rijden vandaag weer richting Nairobi. De rit naar Nairobi duurt zo´n 6 uur waarbij we onderweg lunchen en de nodige stops maken. In de avond vliegen we naar Mombassa waar we vervolgens nog 6 dagen zullen genieten van zon, zee en strand.

Kenia, hier we komen zeker terug!

 

 

Facebook
The Travel Club gebruikt cookies op haar website. Meer weten? - Sluit deze melding